A jelenleg érvényben lévő másodfokú hőségriasztást szombattól harmadfokúra emelik, amely egyelőre jövő kedd éjfélig lesz érvényben. Az előrejelzések szerint a kánikula vasárnap és hétfőn tetőzhet, a nappali csúcshőmérséklet helyenként a 39 °C-ot is elérheti.
A tartósan extrém meleg komoly terhelést jelent a szervezet számára, ezért különösen fontos a rendszeres folyadékfogyasztás, a tűző nap kerülése és a pihenés hűvös helyen. A szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy a szomjúságérzet megjelenése előtt is szükséges inni, lehetőleg vizet vagy ásványvizet, míg az alkoholos, koffeines és magas cukortartalmú italokat érdemes kerülni.
A hőség különösen veszélyes a kisgyermekekre, az idősekre, a várandósokra, valamint a szív- és érrendszeri betegségben élőkre. Kérjük, figyeljenek oda családtagjaikra, szomszédaikra és sem gyermeket, sem háziállatot ne hagyjanak felügyelet nélkül parkoló gépjárműben!
Vigyázzunk magunkra és egymásra a következő napokban!